ксу перейшов у закриту частину щодо недоторканності депутатів

Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розглядала справу за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про внесення змін до статті 80 Конституції України від 3 вересня 2019 року № 27–IX (щодо недоторканності народних депутатів України)».

Під час пленарного засідання суддя-доповідач у справі Віктор Кривенко повідомив, що автори клопотання оскаржують конституційність цього Закону, наполягаючи на тому, що його прийняття Верховною Радою України відбулося з порушенням конституційної процедури розгляду та ухвалення. Як вважають народні депутати, парламент порушив принцип верховенства права та діяв у спосіб, не передбачений Конституцією України.

Відповідно до оспорюваного Закону статтю 80 Конституції України викладено в такій редакції: «Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп». Таким чином, як стверджують народні депутати, виключено положення Основного Закону, за якими «народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність; народні  депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані».

Суддя-доповідач також повідомив, що з метою забезпечення повного і об’єктивного розгляду справи та ухвалення Судом обґрунтованого рішення направлено запити до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Міністерства юстиції України з проханням висловити позиції з питань, порушених у конституційному поданні.