КСУ розглядатиме конституційну скаргу щодо статті 14-2, частини п’ятої статті 279-1 КУпАП

16 вересня о 10.00 Перший сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розгляне справу за конституційною скаргою Копилової Надії Анатоліївни щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини першої статті 142, частини п’ятої статті 2791 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – Кодекс).

Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Суб’єкт права на конституційну скаргу стверджує, що оспорювані положення Кодексу не відповідають низці норм Конституції України, оскільки передбачають можливість притягнення до адміністративної відповідальності власника транспортного засобу навіть у разі, якщо ця особа не вчиняла адміністративного правопорушення.

Автор клопотання вказує, що застосування положень частини першої статті 14-2, частини п’ятої статті 279-1 Кодексу призвели до притягнення її до юридичної відповідальності за адміністративне правопорушення, яке вона не вчиняла. Заявниця зазначає, що „наявність такого правового механізму, як притягнення власників транспортних засобів до відповідальності, навіть у випадку, коли не вони вчинили адміністративне правопорушення, нівелює сутність конституційних прав і свобод індивідуальної юридичної відповідальності, оскільки призводить до того, що вони стають декларативними і такими, що позбавлені реального механізму захисту“.

Відеотрансляція здійснюватиметься на офіційному вебсайті КСУ за посиланням: http://ccu.gov.ua/stream/zal-zasidan-pershogo-senatu.