Квитки в один бік або як створювалось ціле гроно організації, які користувались “Шляхом” для виїзду закордон. І хто такий Олексій Шевчук?

Організацій, про яких нічого невідомо, є значно більше. Але більшість з них так чи інакше пов’язані власне з Олексієм Шевчуком та адвокатським об’єднанням Barristers, колишнім партнером якого він є.

Дію адвокатського свідоцтва самого Шевчука цьогоріч вже призупиняли за порушення правил адвокатської етики.

Про це пишуть НАШІ.ГРОШІ.ЛЬВІВ.

Однією із найбільш активних організацій, яка користувалась «Шляхом» від Львівської обласної військової адміністрації (ОВА), є створена дев’ять місяців тому благодійна організація «Наші добрі справи» (270 осіб отримали дозвіл на виїзд). Ні сайту, ні сторінки у Facebook, ні публікацій в медіа. Цей фонд зареєстрований у Львові за адресою вул. Липинського, 29, кв. 8, але такого будинку і квартири нема у реєстрі нерухомості. Фактично за цією адресою розташований ЖК «Авалон Тайм», але нумерація їхніх будівель містить також літери.

«Наші добрі справи» зареєстровані на Корчинського Євгена Сергійовича з селища Іванків на Київщині, але такої людини не існує. За вказаною адресою у Іванкові прописаний 31-річний Корчемний Євген Сергійович, але ні його телефони, ні електронна пошта не працюють. Нам вдалося лише поговорити з його матір’ю, яка пообіцяла передати синові наші контакти, але сам Корчемний так і не зателефонував.

Як встановила редакція, від «Наших добрих справ» виїхали і не повернулись у встановлений час кілька десятків людей.

При цьому самого Корчемного у систему «Шлях» внесли не від його організації, а від ГО «Небайдужі громадяни», співзасновником якої, згідно з YouControl, є ніхто інший як Олексій Шевчук. Ця організація та пов’язану з нею «Українська гільдія активістів» клопотали про виїзд депутата Львівської міської ради Назарія Бербеки. Ці дві організації внесли до «Шляху» майже 600 людей.

Як і у випадку з «Наші добрі справи», не вдалося знайти жодної публічної інформації про гуманітарну діяльність «Небайдужих громадян» та «Української гільдії активістів», а також їхніх актуальних контактів. В редакції зазначили, що їм відомо, що від цих організацій виїжджали і як водії-далекобійники (вони розповіли, що возили вантажі, але не тільки гуманітарні), так і втікачі.

Як повідомила Львівська ОВА, листи від «Небайдужих громадян» підписувала «Лесняк Д». Ймовірно, мова йде Лесняк Дарію-Анастасію, яку називають молодшою юристкою Barristers. Її телефон, наданий в ЛОВА, виявився недійсним.