Маніпуляції від Генеральної прокурорки: НАБУ

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України у своєму Facebook.

Генеральний прокурор, 15 вересня 2020 року під час виступу у ВРУ

«…Пройшло більше трьох місяців із моменту повідомлення про підозру [суддям ОАСК]…. Клопотання про відсторонення суддів направлено було в ВРП мною по рапорту прокурора САП, рапорту, який я сама запитала. Матеріалів від НАБУ у мене на столі до цих пір немає. Питання про арешти, відправлення таких речей без матеріалів проваджень неможливе».

Як є насправді

23 липня 2020 року НАБУ і САП скерували Генеральному прокурору та її заступнику проєкти клопотань про відсторонення шістьох суддів ОАСК від здійснення правосуддя, про дозвіл на затримання, арешт та тримання під вартою. Реакції Генпрокурора не було, а її заступник повідомив НАБУ про неможливість розгляду таких клопотань, відтак НАБУ повторно звернулося до Генерального прокурора 31 липня 2020 року. Після чого Генпрокурор скерувала до НАБУ лист щодо необхідності надання додаткових матеріалів на обґрунтування поданих проєктів клопотань.За результатами вивчення доказів (у тому числі матеріалів НСРД), обсяг яких становив понад 5 томів, Генпрокурор підписала клопотання про відсторонення суддів.Окремо зауважимо, що Генеральному прокурору неодноразово доповідали про обставини справи під час спільних нарад, у тому числі це робили і співробітники НАБУ, як до, так і після повідомлення про підозру суддям ОАСК 17 липня 2020 року. Більше того, Генеральний прокурор особисто ухвалювала низку процесуальних рішень щодо справи.Також зазначимо, що до передачі справи від СБУ до НАБУ у липні 2020 року матеріали розслідування фактично понад рік фізично знаходилися в ОГП.

Маніпуляції у виступі Генерального прокурора 15 вересня 2020 року у ВРУ

Генеральний прокурор, 15 вересня 2020 року під час виступу у ВРУ

«…На мою думку, без встановлення факту використання службового становища для одержання неправомірної вигоди, факту одержання неправомірної вигоди, повідомити будь-кого за вчинення такого службового злочину неможливо. А матеріали, які мені на сьогодні надали [cтосовно нардепа], не містять таких відомостей».

Матеріали, надані ОГП, містили, з-поміж іншого, розсекречені протоколи здійснених НСРД, відповідно до яких народний депутат під час зустрічі із детективом «під прикриттям» повідомив, що необхідною умовою для внесення запропонованих правок та пропозицій до законопроєкту є надання йому неправомірної вигоди у сумі та у спосіб, що будуть окремо повідомлені його помічником.Помічник, дійсно, повідомив про те, що внесення правок буде коштувати 13 тис. доларів США.3 серпня 2020 року народний депутат вніс до законопроєкту потрібні пропозиції. Під час наступних зустрічей із детективом народний депутат підтвердив свою обізнаність із фактом передачі помічнику грошових коштів, а також повідомив, що для їх подальшого схвалення профільним Комітетом ВРУ заявнику необхідно надати ще 200 тис. доларів США.15 вересня 2020 року Національне бюро повторно надало до Офісу Генерального прокурора наявні матеріали кримінального провадження.

Маніпуляції у виступі Генерального прокурора

Генеральний прокурор, 15 вересня 2020 року під час виступу у ВРУ

«…Вчора я отримала лист від керівництва НАБУ та чернетку підозри без матеріалів провадження о 17:20. Лист і чернетка — все».

Матеріали кримінального провадження, які обґрунтовують підозру народному депутату, ще 10 вересня 2020 року вивчали прокурори ОГП. Близько 21:00 10 вересня 2020 року відбулася нарада за участі Генерального прокурора, Першого заступника директора Національного бюро та керівника Департаменту ОГП, під час якої доведено інформацію про обставини, встановлені слідством.

Маніпуляції у виступі Генерального прокурора

Генеральний прокурор, 15 вересня 2020 року під час виступу у ВРУ

«Цю справу [за підозрою власника «ВіЕйБі банку»] Офіс Генерального прокурора так само пройшов гідно. Нас критикували за те, що ОГП виконав судове рішення і скасував постанову попереднього заступника генерального прокурора…. ОГП виконав і ухвалу рішення ВАКСу і скасував попередню постанову…Що далі в цій справі? А далі в цій справі — тиша».

За три дні після скасування Генеральним прокурором постанови про закриття справи НАБУ і САП спрямували до Офісу Генпрокурора клопотання про видачу власника «ВіЕйБі банку» для притягнення до кримінальної відповідальності для подальшого звернення до компетентних органів Австрії із запитом про екстрадицію.Станом на 15 вересня 2020 року Офіс Генпрокурора до органів Австрії не звертався.