Етичну основу поведінки для адвокатів має формувати сама адвокатура.
Про це під час брифінгу заявив голова Верховного Суду Станіслав Кравченко, відповідаючи на питання, чи слід законодавчо підсилювати «покарання» для адвокатів, які зловживають своїми правами у кримінальному процесі.
«Коли відбуваються такі події (йдеться про самопідрив у Шевченківському районному суді м.Києва обвинуваченого, який 8 років чекав на вирок у своїй справі – прим. ред.), це піднімає пласт проблем, що існують багато років, – зауважив очільник ВС. – Одне з найважливіших питань це зловживання правами у судовому засіданні і відсутність механізму належного упорядкування. Про це ми говоримо досить давно. І у 2018 році був законопроект, який підсилював відповідальність і пропонував вживати певні дії. Я був категорично проти нього. Законопроектом тоді пропонувалося, щоб суддя негайно у залі судового засідання, встановивши, що хтось зловживає правами, карав цю людину, усував тощо. На мою думку, це «гарний» механізм, але лише для того, щоб справа далі не слухалася. Бо далі з боку адвоката буде заява, дисциплінарна скарга і так далі».
«Очевидно, повинні бути інші механізми, і вони існують. Це КДКА, з чіткими питаннями процедури, і саме вони повинні формувати етичну основу», – резюмував С. Кравченко.
Нагадаємо, проблемі затягування розгляду кримінальних справ дадуть оцінку в НААУ.