Мені байдуже, я український адвокат: так відреагував Ілля Новіков на позбавлення його статусу адвоката на росії

Адвоката Іллю Новікова на росіїї позбавили адвокатської ліцензії. Таке рішення ухвалила рада адвокатської палати Москви. На росії Новіков розшукується силовиками, а з 2021 року адвокат живе та працює в Україні.

Як випливає з матеріалів, опублікованих на сайті адвокатської палати, на думку ради, поведінка Новікова негідна адвокатського статусу. Він нібито робив дії, спрямовані на підрив довіри до адвокатури, що виявилося в «ігноруванні професійно-етичних правил суспільної поведінки». Процедуру позбавлення Новікова статусу адвоката у квітні 2023 року запустив Мін’юст рашистської федерації.

“Мені байдуже, я український адвокат і вже півтора роки не практикую в росії”, – відреагував Ілля Новіков на новину про позбавлення його статусу адвоката на росії.

Як йдеться у рішенні, Новіков не погодився із висновком кваліфікаційної комісії. Він вважає, що претензії пов’язані з його публічною позицією щодо вторгнення в Україну і наголосив, що припинив усю діяльність у рф 24 лютого 2022 року. На батьківщину Новіков повертатися не планує, оскільки на росії його оголошено іноагентом і перебуває у розшуку у справі про поширення «фейків» про російську армію.