Мінюст роками не вирішує проблему низької оплати праці адвокатів, які працюють з системою Безоплатної правової допомоги: Звіт НААУ

Системною проблемою, яку не вирішує Міністерство юстиції щодо роботи системи Безоплатної правової допомоги та основних виконавців у захисті прав людей, є низька оплата праці адвокатів, які працюють з цією системою.

Про це йдеться у Звіті Комітету з питань безоплатної правової допомоги, що діє в складі НААУ, з актуальних питань функціонування системи безоплатної правової допомоги в Україні.

Така ситуація порушує конституційні права на оплату праці адвоката, принижують авторитет адвокатури через знецінення надання правничої допомоги, демотивує адвокатів у наданні якісної правової допомоги. Таким чином Міністерство юстиції створ.є прецедентну практики регулювання
вартості правничих послуг не економічно природнім чи самоврядним шляхом, а імперативно-державницьким.

В Звіті зазначається, що цю проблему можна вирішити внесенням доповнень до постанови Кабінету Міністрів України «Питання оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу» від 17.09.2014 No 465 згідно з Висновком Комітету, однак єдиною перешкодою є супротив чиновників Міністерства юстиції.