Ми досягли значного рівня транспарентності завдяки впровадженню нових підходів до процесу відбору та оцінювання суддів: Коломієць

Валерія Коломієць, заступниця Міністра юстиції з питань європейської інтеграції взяла участь в онлайн-конференції міністрів юстиції «Незалежність правосуддя та верховенство права», яка відбулась у рамках головування Греції у Комітеті міністрів Ради Європи.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції.

Під час панельних дискусій заступниця Міністра презентувала досвід України з розбудови системи правосуддя в сучасних умовах, цілями якої є забезпечення незалежної, ефективної, доступної та підзвітної судової влади, якій довіряє суспільство.

Валерія Коломієць відзначила, що перезавантаження судової влади є тривалим процесом, з огляду на те, що системних перетворень потребує уся судова система України.

«Ми досягли значного рівня транспарентності завдяки впровадженню нових підходів до процесу відбору та оцінювання суддів, але це лише половина шляху», – зазначила заступниця Міністра.

На сьогодні, за словами Валерії Коломієць, серед ключових завдань судової реформи України є удосконалення процедури формування та діяльності органів суддівського врядування. Зокрема це стосується створення нової Вищої кваліфікаційної комісії суддів шляхом прозорої процедури відбору, що проводитиметься Конкурсною комісією за участю міжнародних партнерів.