На час воєнного стану Ради адвокатів регіонів виготовлятимуть свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю

Рада адвокатів України дозволила Радам адвокатів регіонів на час воєнного стану самостійно друкувати свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю відповідно до затвердженого Положенням зразка та з урахуванням технічних можливостей виготовлення документів у кожному конкретному регіоні.

Відповідне рішення РАУ ухвалила на своєму засіданні 16 березня, про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

До такого свідоцтва регіональні ради мають надати кожному адвокату рішення Ради адвокатів регіону з мокрою печаткою щодо видачі такого документу. Це буде своєрідною гарантією оригінальності свідоцтв, виданих під час військових дій в Україні, зазначила РАУ.

Після закінчення воєнного стану такі свідоцтва мають бути замінені.

Аналогічне рішення стосується видачі посвідчень адвоката.

Нагадаємо, статтею 12 закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» встановлено, що:

  •  — Особі, яка склала присягу адвоката України, Радою адвокатів регіону у день складення присяги безоплатно видається свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката України.
  •  — Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю і посвідчення адвоката України не обмежуються віком особи та є безстроковими.
  •  — Зразки свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю і посвідчення адвоката України затверджуються Радою адвокатів України.

Чинні зразки цих документів затверджені Положенням про зразки бланків та технічних описів посвідчення адвоката України, службового посвідчення адвоката України – члена органу адвокатського самоврядування України, члена Комітету, утвореного при Національній асоціації адвокатів України, посвідчення адвоката іноземної держави, помічника адвоката України.