На довічне утримання суддів у відставці під час війни Україна витратила близько 8 млрд гривень

Від початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну Вища рада правосуддя припинила відставку п’ятьом суддям, які пішли на співпрацю з окупантами. Останні двоє — це судді Міщенко та Купавської з Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області. Їх путін у 2023 році призначив суддями у так званий Запорізький обласний суд. Суддям оголосили підозри за колабораційну діяльність.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

Відставка для судді — це логічне завершення їх кар’єри. Суддя у відставці не тільки залишає свій статус судді та недоторканність, а ще держава зобов’язана довічно утримувати цих суддів. Розмір так званої суддівської пенсії залежить від зарплатні судді (виплати від 50 до 90% залежно від стажу), тому ці виплати можуть сягати сотень тисяч гривень на місяць.

Пенсійний фонд України у відповідь на запит журналістів «Слідства.Інфо» повідомив, що у 2022 році на довічне утримання суддів у відставці Україна витратила 4,1 млрд грн, а за січень-квітень 2023-го — 1,4 млрд грн. Тобто загалом понад 5 мільярдів гривень від початку повномасштабного вторгнення.

Якщо в середньому бюджету України обходиться річне утримання суддів у відставці на рівні 5 млрд гривень, то з моменту повномасштабного вторгнення ця сума може бути на рівні 8 млрд гривень.

Одна з підстав припинення відставки судді — це набуття іноземного громадянства. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Вища рада правосуддя (ВРП) припинила відставку п’ятьом суддям, у яких виявили російський паспорт та співпрацю з росіянами. Йдеться про Тамару Міщенко, Наталію Булавіну, Наталю Купавську, Валерія Буханько та Тетяну Шиповалову.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.