На запрошення української адвокатури делегація Національної ради адвокатів Франції перебуває з робочим візитом в Україні

Делегація Національної ради адвокатів Франції на чолі з Президентом робочої групи з прав дитини Арно де Сен Ремі з робочим візитом перебуває в Україні на запрошення Національної асоціації адвокатів України.

Про це повідомляє НААУ.

18 березня 2023 року делегація Національної ради адвокатів Франції, яка приїхала в Україну з моніторинговою місією стану захисту прав дітей з фокусом у воєнному часі, провела зустріч з керівниками Рад адвокатів областей західного регіону.

Запрошені гості взяли участь у роботі круглого столу «Захист прав дітей в умовах воєнного стану», присвяченому питанню депортації українських дітей до рф. Учасники заходу активно обговорювали ситуацію, що склалася, і те, у який спосіб можна повернути дітей додому.

У своїх промовах доповідачі, а це – представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Львівській області Тарас Подвірний, начальник служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації Володимир Лис, директор Львівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ярослав Бордян та Голова Комітету з питань сімейного права та захисту прав і законних інтересів дитини Ради адвокатів Львівської області Наталія Ортинська висвітлили наявну ситуацію з депортацією українських дітей на територію рф. Також детально описали способи евакуації із зони активних бойових дій та наголосили на вдосконаленні методів повернення дітей із тимчасово окупованих територій і росії.

Українські та французькі адвокати домовились спільно працювати над пошуком правових шляхів вирішення проблем захисту українських дітей, які постраждали від збройної агресії рф в Україні.

Французька Республіка із самого початку повномасштабного вторгнення рф в Україну надає гуманітарну та військову допомогу. Багато українців, які були змушені евакуйовуватися з районів активних бойових дій, отримали тимчасовий прихисток у Франції. Уряд Франції виділив кошти на допомогу українським жінкам, які постраждали від сексуального насильства, а також на посилення охорони сексуального й репродуктивного здоров’я в Україні. З України до Франції організовано медичні евакуації, зокрема онкохворих дітей.

Представники адвокатського самоврядуванння висловили вдячність делегації Національної ради адвокатів Франції за те, що в такий складний для країни час європейська спільнота всіляко допомагає українцям.