На жаль, у психології наших чиновників справедливість має дещо викривлене сприйняття: справедливим є лише те, що вигідно мені: адвокат Фаринник

Неухильне та швидке виконання рішень судів — це базис, на якому тримається європейська демократія.

Про це заявив Василь Фаринник, керуючий партнер Адвокатського об’єднання CREDENCE, доктор юридичних наук, заслужений юрист України в інтерв’ю Закон і Бізнес.

Судовий супровід, у розумінні нашої компанії, закінчується лише тоді, коли клієнт починає отримувати належні йому виплати. Адже юстиція і справедливість — це синоніми. Тож не достатньо говорити про першу, не маючи на увазі другу.

На жаль, у психології наших чиновників справедливість має дещо викривлене сприйняття: справедливим є лише те, що вигідно мені, органу, в якому працюю, державному бюджетові. Але ж, за Конституцією, Україна є соціальною та правовою державою. Тож усі державні органи мають працювати в інтересах кожної людини, на захист її прав.

Так, ви праві, доводиться це пояснювати, переконувати в невідворотності виконання судового рішення, яке стало остаточним. Але це лише питання часу. І суми компенсацій, які доведеться виплатити з того ж держбюджету за тяганину.

Між іншим, неухильне та швидке виконання рішень судів — це базис, на якому тримається європейська демократія. І якщо ми дійсно маємо на меті рухатися в бік європейських цінностей, то починати потрібно саме із цього базису.