НАБУ і САП повідомили про підозру адвокату – співучаснику підбурювання до підкупу: ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 369, ч. 4 ст.190 КК

23 лютого 2023 року НАБУ і САП повідомили про підозру адвокату – співучаснику підбурювання до підкупу працівників антикорупційних органів. Кваліфікація: ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 369, ч. 4 ст.190 КК України.  

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України.

Ще у листопаді 2022 року детективи і прокурори викрили двох осіб у підбурюванні обвинуваченого у справі, що наразі слухається у ВАКС, до надання неправомірної вигоди з метою нібито подальшого підкупу прокурора САП.  Слідство встановило, що пропозиція про «позитивне» рішення у справі за підозрою, а згодом і за обвинуваченням у спробі підкупу керівників НАБУ і САП, його учаснику надійшла у 2020 році. Відтоді ініціатори «вирішити питання» на користь учасника підкупу змінювали ціну та хизувалися зв’язками у НАБУ, САП та ВАКС, які мали переконати пристати на їхню пропозицію. Врешті ціна дійшла до понад 1,8 млн дол. США.

Під час передачі 50 тис. дол. США двох осіб викрили «на гарячому» та згодом повідомили про підозру.  

За час розслідування НАБУ і САП зібрали докази і встановили нові факти, що дало змогу притягнути до відповідальності третього учасника злочину – адвоката. Під час зустрічей він представлявся «помічником» судді ВАКС.   Розслідування цих фактів розпочали за заявою обвинуваченого.