НАБУ використовує відвертий тиск на ВАКС: адвокат суддів ОАСК Заєць

Минулого тижня ВАКС вже повернув клопотання про продовження термінів слідства як таке, що не відповідає вимогам КПК України.

Про це заявив Андрій Заєць, адвокат суддів ОАСК Андрій Заєць в Капітал.

“На наших очах сторона обвинувачення намагається “дотиснути” суддів ВАКС, використовуючи відвертий тиск на цей суд, поширюючи брехливу інформацію в ЗМІ про голову суду, розголошуючи матеріали справи”, — повідомляє адвокат.

Він вважає, що попереднє продовження термінів слідства до 6 місяців відбулося з порушення процесуального законодавства — просити суд про продовження строків слідства можна було тільки після продовження до 3-х місяців за рішенням прокурора у справі.

“Тоді НАБУ вдалося наполягти на своєму і це не викликало обурення у суспільства, оскільки багато хто дійсно вірив в об’єктивність озвучених звинувачень. Зараз, коли “справа ОАСК” безрезультатно розслідується тривалий час, ні у кого немає сумнівів в його безперспективності і, що найголовніше, безпідставності. Порушення законів з боку працівників НАБУ не може бути виправдане жодною „високою“ метою», — зазначив Андрій Заєць.