Народному депутату Віктору М’ялику повідомлено про підозру: ухилення від сплати податків на понад 97 млн грн

За дорученням Генерального прокурора прокурори повідомили про підозру народному депутатові України в умисному ухиленні від сплати податків, вчиненому особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах (ч. 3  ст. 212 КК України).

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, протягом 2015-2020 років він здійснював підприємницьку діяльність – систематичний продаж нерухомості в багатоквартирних житлових будинках у  с. Петропавлівська Борщагівка та с. Софіївська Борщагівка  на Київщині без реєстрації фізичною особою – підприємцем чи юридичною особою. Доходи ж від реалізації квартир та нежитлових приміщень декларував, як доходи фізичної особи від продажу власного майна, а не від підприємницької діяльності, із застосуванням ставки податку в розмірі 5% замість 18%.

За даними експертизи, попередньо такі дії підозрюваного призвели до ненадходження до Держбюджету податку на доходи фізичних осіб та податку на додану вартість на загальну суму понад 97 млн грн. 

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора, досудове розслідування – Головне слідче управління Державного бюро розслідувань, оперативний супровід – Головне оперативне управління ДБР.