Народний депутат партії “Слуги народу” Олександр Качура повідомив, що до міністра юстиції Малюські є претензії

Народний депутат партії “Слуга народу” Олександр Качура відповів Закон і Бізнес на питання: які перспективи внаслідок створення нової мережі з’являться в суддів та адвокатів.

Ситуація із судами катастрофічна. Реформування судової системи тільки розпочинається, але до його завершення, на жаль, ще далеко. Добре, що Президент розуміє: це один з головних запитів суспільства й одна з ключових проблем. Адже жоден інвестор не прийде в країну, в якій не можна відстояти своє право власності. Тому в нас створюються такі позасудові органи, як антирейдерська комісія при Мін’юсті. До її роботи є претензії, як і в цілому до цієї частини відповідальності профільного міністра.

Нині в судах дуже важко відстояти своє порушене право. У суді першої інстанції на елементарні справи потрібно витратити в середньому рік. Засідання відбуваються по 15 хв. і відкладаються по 10 разів. Окрім того, катастрофічна ситуація з кількісним складом, тому що є районні суди, де голова — єдиний суддя на весь суд.

Тому однозначно потрібно розблоковувати роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів, оголошувати добір і наповнювати суди кваліфікованими кадрами. У такій ситуації страждають люди, які не можуть отримати доступ до правосуддя, й адвокати.

Є й проблема в оцінці гонорарів адвокатів, які приходять на засідання, що призначено на 9:00, а відбувається воно о 16:00 або не відбувається взагалі. Як можна з огляду на це планувати свій робочий час?!