Національна асоціація адвокатів України активно працює над процесом приведення у відповідність українського законодавства з acquis communautaire: Валентин Гвоздій

21 жовтня в Парижі відбулася Конференція, організована Веймарським трикутником юристів для обговорення питань дотримання принципу Верховенства права і, зокрема, як можна захистити цей фундаментальний стовп цінностей юридичної спільноти в умовах війни в Україні, та розроблення механізмів захисту прав українських адвокатів.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Ця організація юристів була створена у листопаді 2019 року Німецькою асоціацією адвокатів (Deutscher Anwaltverein), Паризькою асоціацією адвокатів (L’ordre du barreau de Paris) та Варшавською асоціацією адвокатів (Izba Adwokacka w Warszawie) у форматі «Веймарського трикутника» з метою об’єднання зусиль для захисту та підтримки верховенства права як одного з основоположних принципів демократичних суспільств, а також просування та підтримки незалежності судової влади та адвокатури в Європі.

У перші дні війни Веймерський трикутник юристів виступив із заявою, в якій різко засуджувалося вторгнення росії в Україну. Організація докладає багато зусиль для надання допомоги українцям: організували партнерські платформи і збір коштів та забезпечили безкоштовні юридичні консультації для біженців.

Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій виступив спікером на Конференції та поділився з присутніми сучасним станом доступу до правосуддя в країні. Він розповів про проблеми, спричинені російським вторгненням в Україну, та виклики, що постали перед правовою системою.

Також учасники Конференції приділили увагу майбутнім перспективам вступу України до ЄС та відповідності законодавства України Директивам ЄС про адвокатуру (Директиви 77/249/ЄЕС та 98/5/ЄС). Зокрема, Голова Варшавської асоціації адвокатів Микола Пєтшак поділився досвідом Польщі, який є дуже корисним для України, щодо питання приведення у відповідність законодавства Польщі до законодавства ЄС, особливо в частині правових стандартів.

Валентин Гвоздій розповів, що Національна асоціація адвокатів України активно працює над процесом приведення у відповідність українського законодавства з acquis communautaire. Також він наголосив, що на шляху до членства в ЄС адвокатура України з гордістю може констатувати – українське законодавство про адвокатуру повністю відповідає законодавству ЄС, зокрема, стандартам Директиви Ради Європейського Економічного Співтовариства 77/249/ЄЕС від 22 березня 1977 року щодо сприяння ефективному здійсненню адвокатами свободи надання послуг та Директиви 98/5/ЄC Європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу від 16 лютого 1998 року щодо сприяння постійному здійсненню професії правника в іншій державі-члені, ніж держави отримання професійної кваліфікації.