Національна асоціація адвокатів України повідомила, що європейські юристи вивчатимуть досвід е-судочинства нашої країни

Україна сьогодні має унікальні технологічні рішення у сфері судочинства. Тож інформаційне та наукове співробітництво в процесі її інтеграції до європейської спільноти може стати корисним для юристів усіх країн.

На це звернули увагу учасники юридичної конференції, що днями проходила в Братиславі (Словаччина) в рамках щорічних зборів Європейської асоціації юристів.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Участь у заході зокрема взяли президент Верховного суду Словацької Республіки Ян Шикута, член Словацької академії наук Луція Бердісова. За запрошенням голови Європейської асоціації юристів Вероніки Робертсон на відкритті заходу виступили голова Північного апеляційного господарського суду Олег Хрипун, суддя цього суду Оксана Тищенко та представник Національної асоціації адвокатів у Шотландії Олександр Черних.

О.Хрипун розповів про реалії судочинства в умовах збройної агресії, подолання викликів війни суддями в Україні, роботу судів з використанням системи електронного судочинства, відеоконференції. Окремо була приділена увага благодійній та волонтерській діяльності працівників, взаємодії з військовими та підтримці, яку суд надає захисникам України. О.Тищенко зупинилася на процесуальних аспектах роботи в режимі відеоконференції, нормативно-правовому регулюванні електронних сервісів та забезпеченні рівного доступу до правосуддя в умовах війни.

О.Черних в ході виступу акцентував увагу на електронних сервісах, завдяки яким українці мають доступ до правосуддя. Також він ознайомив учасників з технічними можливостями системи єСуд, робочим кабінетом адвоката на сайті НААУ, поштовою службою Е-post та кабінетом у Вищій школі адвокатури.

Європейські партнери позитивно відзначили технічні і юридичні аспекти діджиталізації судочинства в Україні, у зв’язку із чим висловили зацікавленість у проведенні спільних заходів з підвищення кваліфікації, зокрема, науково-практичних конференцій.

Європейська асоціація юристів (The European Lawyers’ Association, ELA) є некомерційною організацією, що об’єднує юристів-випускників Європейської програми юристів та Європейської програми молодих юристів. Метою діяльності є розвиток професійних зв’язків між учасниками програм та практикуючими юристами у Великій Британії. ELA була заснована у 1985 році. Сьогодні організація налічує близько 700 членів з 28 країн світу.

Нагадаємо, про діджиталізацію робочих процесів також говорили на 6-ій Міжнародній конференції з питань BigData, кібербезпеки та критичної інфраструктури.