Навіщо державі на рівні змін до законодавства змінювати правила роботи або статус цифрового продукту, створеного адвокатурою за кошти адвокатури, який має довіру адвокатів і органів правосуддя?

Міністерство юстиції включило до проекту Плану дій щодо реалізації Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки, затвердженої указом Президента України, положення законопроекту про зміни до закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» №9055.

Про це заяивла Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час позачергового засідання Ради адвокатів України. повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

«З тексту цього небезпечного документу намагаються повернути до життя такі пропозиції, які свого часу були визнані профільним комітетом парламенту корупціогенними. Проте, це не перешкоджає перенесенню їх в нові «амбітні» плани реформи адвокатури», – зауважила Лідія Ізовітова.

Так, недоречними і на етапі подачі цього законопроекту в 2018 році, і зараз є положення про спрощений допуск до адвокатської професії для суддів та прокурорів. Тим більше, судова практика наразі чітко встановлює розділення між цими професійними спільнотами і неможливість перебування одночасно під дією двох присяг.

Ще одна ідея Плану – реформування Єдиного реєстру адвокатів України.

«Як очікують автори цієї пропозиції з Міністерства юстиції, реєстр буде «оновлено». Що мається на увазі, коли реєстр і так постійно модернізується і вдосконалюється, і вважається одним  кращих в Європі? Свідченням цього є і те, що в ближчий час ЄРАУ стане інтегрованою частиною модулів «Електронного суду». Навіщо державі на рівні змін до законодавства змінювати правила роботи або статус цифрового продукту, створеного адвокатурою за кошти адвокатури, який має довіру адвокатів і органів правосуддя? Такий крок можна розцінити як нав’язування ще одного інструменту контролю над адвокатським самоврядуванням і кожним практикуючим адвокатом», – переконана Голова НААУ, РАУ.