Наживався на війні: керівнику київської компанії вручено підозру через збитки завдані бюджету на суму 16,5 млн грн

Слідчі ДБР повідомили про підозру керівнику однієї з київських компаній. Ділок, за сприяння посадовця, підробив офіційні документи та заволодів державними коштами на суму 16,5 млн гривень під час постачання обладнання на Донеччину.

Про це повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань.

Директор одного з київських підприємств придбав вживану мобільну установку по переробці люмінесцентних та енергозберігаючих ламп. Проте він незаконно вніс зміни до офіційного документу акту прийому-передачі майна за попереднім договором. В них він неправдиво вказав, що мобільна установка нова та уклав договір на її продаж з комунальним підприємством Донецької області.

Вартість угоди для бюджету склала 31,8 млн гривень.

У межах досудового розслідування експертиза підтвердила, що придбаний товар має високий рівень зносу і його реальна вартість становить лише 15,3 млн гривень.

Так обласному бюджету Донецької області було завдано збитків на суму 16,5 млн гривень.

Директору підприємства повідомлено про підозру за шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України) та підробку офіційного документа (ч. 1 ст. 366 КК України).

Слідчі ДБР також завершили досудове розслідування стосовно керівника одного з комунальних підприємств Донецької обласної державної адміністрації, який не перевірив стан обладнання та підписав акт прийому-передачі.

Процесуальне керівництво здійснює Донецька обласна прокуратура.