Не припустимо звужувати права адвокатів в умовах їх постійного порушення: Лідія Ізовітова

В Україні продовжуються системні порушення прав адвокатів з боку правоохоронних органів і за таких умов неприпустимо говорити звуження прав захисту і відповідні зміни до Кримінального процесуального Кодексу.

Про це сказала голова Національної асоціації адвокатів України і Ради адвокатів України Лідія Ізовітова під час засідання РАУ.

Лише за квітень-червень 2021 року ради адвокатів регіонів надійшло 110 повідомлень про обшуки та затримання адвокатів, а 52 обшуки та затримання відбулися без повідомлення рад адвокатів. Найбільше – 46 таких випадків – зафіксовано в Києві та Київській області.

156 разів представники рад адвокатів регіонів виїжджали на процесуальні дії стосовно їхніх колег.

«Ми маємо надати свою правову позицію і вкотре ініціювати публічно професійну дискусію про необхідність дотримання стандартів захисту прав людини, незалежності адвокатури і змагальності правосуддя»

В такій ситуації заяви, на кшталт тих, що робив в інтерв’ю ЗМІ представник Президента в Конституційному Суді Федір Веніславський є неприпустимими – наголосила Лідія Ізовітова.

«Дослівно він висловився про те, що у чинному КПК є дуже багато можливостей для зловживань і затягування процесу. Він каже, що ми це бачимо на прикладі багатьох резонансних справ, де сторона захисту може зволікати. Кримінальний процесуальний Кодекс потребує удосконалення, про це говорять практично всі», – процитувала вона представника президента.

Лідія Ізовітова наголосила, що надалі в інтерв’ю іншим ЗМІ він цю позицію розвивав і прямо стверджував, що адвокати зловживають своїми процесуальними правами, аби затягнути справи

«Очевидно, що ідеться про заклики повернутися до авторитарного правосуддя… Коли судом керує сторона обвинувачення», – підкреслила вона.

Лідія Ізовітова підкреслила, що постійні порушення прав адвокатів разом з закликами щодо звуження їхніх прав створюють загрозливу ситуацію.

«Заклики, які сьогодні лунають, відмовитися від цих засад, відмовитися від цих стандартів – це фактично відмова від євроінтеграційних принципів, які закріплені в Конституції, і фактично відмова від належного захисту прав наших громадян», – наголосила вона.