Обвинуваченій слід призначити безкоштовного захисника: ухвала Кам`янець-Подiльського міськрайонного суду Хмельницької області. Безкоштовний???

Кам`янець-Подiльський міськрайонний суд Хмельницької області в складі : головуючого судді ОСОБА_1 , з участю прокурора Кам`янець-Подільської місцевої прокуратури ОСОБА_2 , представника потерпілого, адвоката ОСОБА_3 , потерпілого ОСОБА_4 , обвинуваченої ОСОБА_5 , секретаря судового засідання ОСОБА_6 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Кам`янець-Подільського міськрайонного суду кримінальне провадження за ч. 1 ст. 185 КК України, –

встановив:

Судом розглядається кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_5 за ч. 1 ст. 185 КК України.

Захисник обвинуваченої, адвокат ОСОБА_7 призупинив адвокатську діяльність про що направив відповідну заяву.

Згідно даних Єдиного реєстру адвокатів України, повноваження адвоката ОСОБА_7 зупинено згідно п.1 ч.1 ст. 31 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» з 29 вересня 2022 року на підставі заяви адвоката.

Обвинувачена ОСОБА_5 , заявила клопотання про призначення їй іншого безкоштовного захисника, оскільки через скрутне матеріальне становище не має змоги найняти адвоката самостійно.

Прокурор, представник потерпілого та потерпілий, не заперечували щодо призначення обвинуваченій захисника.

Суд заслухавши думку учасників, дослідивши документи, вважає, що обвинуваченій ОСОБА_5 слід призначити безкоштовного захисника, оскільки кожен кого обвинувачує має право на захисника, а участь призначеного захисника є неможливою так, як адвокат ОСОБА_7 призупинив адвокатську діяльність.

Згідно п.2 ч.1 ст. 49 КПК України, суд зобов`язаний забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках, якщо обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об`єктивних причин не може його залучити самостійно. У цих випадках, суд постановляє ухвалу, якою доручає відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття у зазначені у постанові (ухвалі) час і місце для участі у кримінальному провадженні.

Керуючись ст. 49, ч.3ст. 324, 370-372  КПК України,  суд –

постановив:

Залучити захисника для захисту ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченій за ч.1 ст.185 КК України.

Доручити керівнику Регіонального центру   з  надання безоплатної  вторинної  правової допомоги у Хмельницькій області (вул. Свободи, 70, м. Хмельницький, 29000) негайно призначити адвоката для здійснення захисту ОСОБА_5 та забезпечити його прибуття у судове засідання 4 січня 2023 року о 13-й год.

Ухвала не оскаржується.