Обвинувачений заявив клопотання про призначення йому безкоштовного захисника: ухвала Центрального районного суду Миколаєва. Безкоштовний захисник?

Центральний районний суд м.Миколаєва у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

під час розгляду кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62022150010000248 від 23.06.2022 року, за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.402 КК України,

за участю прокурора ОСОБА_4 ,

обвинуваченого ОСОБА_3 ,

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Центрального районного суду м.Миколаєва знаходиться кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62022150010000248 від 23.06.2022 року, за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.402 КК України.

В судовому засіданні обвинувачений заявив клопотання про призначення йому безкоштовного захисника, у зв`язку з неможливістю залучити собі захисника.

Прокурор залишив вирішення даного клопотання на розсуд суду.

Відповідно до вимог п.2 ч.1, ч.2 ст.49 КПК України,суд зобов`язаний забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадку, коли обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об`єктивних причин не може його залучити самостійно.

У випадках, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий, прокурор виносить постанову, а слідчий суддя та суд постановляє ухвалу, якою доручає відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття у зазначені у постанові (ухвалі) час і місце для участі у кримінальному провадженні.

Враховуючи те, що обвинувачений ОСОБА_3 виявив бажання мати захисника, однак самостійно не має змоги оплачувати послуги власного захисника, суд вважає необхідно призначити йому захисника через Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській та Миколаївській областях з метою недопущенням порушення права обвинуваченого ОСОБА_3 на захист при розгляді даного кримінального провадження.

На підставі викладеного, керуючисьст.49 КПК України, суд –

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання обвинуваченого ОСОБА_3 про призначення захисника – задовольнити.

Доручити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській та Миколаївській областях призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.402 КК України, та забезпечити прибуття адвоката з документами, що підтверджують його повноваження, у судове засідання у приміщення Центрального районного суду м.Миколаєва, яке відбудеться 07 квітня 2023 року о 10 год. 00 хв..

Копію ухвали направити для виконання до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській та Миколаївській областях, в тому числі електронною поштою.

Ухвала оскарженню не підлягає.