Адвокат Богдан Коваль заявив, що в ДБР існує практика невиконання рішень слідчих суддів. Зокрема, правоохоронці не поспішають визнавати осіб потерпілими у кримінальних провадженнях, щоб уникнути додаткової роботи.
Про це повідомляє УНН.
В Державному бюро розслідувань давно існує практика невиконання рішень слідчих суддів. Правоохоронці, зокрема, не поспішають визнавати осіб потерпілими у кримінальних провадженнях, адже після цього їм додається більше роботи, пояснює адвокат Богдан Коваль.
“На практиці таке буває. Деколи отримати статус потерпілого буває дуже важко, оскільки у слідчого тоді з’являється такий широкий формат роботи, додаткової, оскільки у потерпілого з’являються права, потерпілий може заявляти клопотання, які слідчий має розглядати, виконувати і так далі. Тому слідчий дуже часто до останнього не визнають особу потерпілою”, – коментує адвокат.
За його словами, слідчі ДБР зайняли таку позицію, що ухвала слідчого судді – це не ухвала суду і її не виконання не містить ознак складу злочину, передбаченого ст. 382 ККУ (умисне невиконання рішення суду).
Коваль наголосив, що у такому випадку потерпілі повинні звертатися до правоохоронців із заявою про вчинення злочину, а саме про невиконання ухвали суду.
Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.