Ухвала слідчого судді не містила дозволу на вилучення у судді Кропивної телефону, однак детективи НАБУ його вилучили

Суддя Північного апеляційного господарського суду Людмила Кропивна повідомила у Вищу раду правосуддя про порушення її прав детективами Національного антикорупційного бюро України під час проведення слідчих дій.

Про це йдеться у повідомленні про втручання у діяльність судді щодо здійснення правосуддя.

У її будинку детективи НАБУ проводили слідчі дії – огляд, під час якого, одним з детективів було висунуто додаткову вимогу – надати для огляду особистий мобільний телефон та планшет судді Людмили Кропивної. Суддя надала телефон та планшет для огляду, що й було зафіксовано на відеокамеру. Однак, після закінчення процедури огляду, детектив відмовився повертати судді телефон і планшет, та повідомив, що вилучає їх.

Суддя зазначила, що ухвала слідчого судді Вищого антикорупційного суду не містила дозволу на вилучення у судді будь-яких речей, зокрема, мобільного телефону. Кропивна повідомила, що рішення про вилучення телефону та планшету, детектив прийняв після тривалих перемовин з невідомим абонентом по телефону. Тобто, якщо спочатку детектив повідомив судді під запис, що буде здійснено лише огляд мобільного телефону та планшету судді, то у подальшому, переговоривши з кимось по телефону, він змінив свою позицію і фактично проігнорував ухвалу слідчого судді ВАКС.

Людмила Кропивна також додала, що хоча ухвала слідчого судді ВАКС і не надавала НАБУ права на вилучення майна та проведення обшуку в домоволодінні судді, разом з тим огляд, який проводили детективи, поступово переріс у обшук та вилучення особистого майна судді.

«Хочу зазначити, що детективу на його мобільний телефон постійно телефонували, а з розмови було зрозуміло, що на нього чиниться тиск та віддаються накази, серед яких і стосовно вилучення належних мені речей», – повідомила Людмила Кропивна.

«Вважаю, що дії детектива НАБУ були незаконними та спрямовані на перешкоджання у здійсненні мною професійної діяльності», – додала Людмила Кропивна.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.