Однією з головних проблем Офісу омбудсмана є те, що реакція на його дії з боку інших органів влади є занадто незначною: депутат Тарасенко

Щоб змінити цю ситуацію, ще у квітні 2020 року Тарас Тарасенко зареєстрував законопроект про зміни до законодавства щодо Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Пропозиції щодо змін він напрацьовував з урахуванням рекомендацій міжнародних експертів, які в 2017-2019 роках в рамках проекту Twinning, що фінансувався ЄС у рамках Європейського інструменту сусідства (ЄІС) аналізували, як можна посилення ефективності роботи Уповноваженого та його Секретаріату.

Запропоновані зміни покликані забезпечити фінансові гарантії роботи Офісу омбудсмена, дозволити посилити його грамотними фахівцями і підвищити ефективність роботи. «Однією з головних проблем Офісу омбудсмана є те, що реакція на її дії з боку інших органів влади є занадто незначною, реальних результатів у захисті прав людини доволі мало, а якоїсь правової відповідальності також ніхто не несе», – розповідає Тарас Тарасенко.

За логікою цього документа, у разі його ухвалення мають бути проведені нові вибори омбудсмана. Але за словами нардепа, це положення викликало найбільше зауважень серед усіх інших пунктів законопроекту. Тому зараз він разом з колегами доопрацьовує документ, але налаштований зберегти в ньому пункт про обрання нового уповноваженого, враховуючи ті правові питання, які виникли при обранні Людмили Денісової і запит суспільства.