Один з так званих діамантових прокурорів постане перед судом за ч. 4 ст. 358 та ч. 2 ст. 384 КК

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора скеровано до суду обвинувальний акт стосовно колишнього керівника підрозділу Генеральної прокуратури України за фактами використання підроблених документів та введення в оману суду або іншого уповноваженого органу за ч. 4 ст. 358 та ч. 2 ст. 384 КК України.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Розслідуванням встановлено, що у 2015 році перший заступник начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури України був викритий на отриманні неправомірної вигоди в особливо великих розмірах. Під час проведення обшуків у нього вилучили понад 350 тис доларів США у різних валютах. Тоді ще чинний прокурор умовив знайомого бізнесмена надати йому завідомо неправдивий договір позики про нібито отримання ним 350 тис доларів США, який був датований задніми числами. На підставі підробленого документа він подав до Генпрокуратури України заяву про повернення вилучених кошів, на яку у 2015 році отримав відмову.

Після початку повномасштабної агресії рф він знову вирішив спробувати повернути гроші. Експосадовець у липні 2022 року звернувся до суду з тими самими підробленими документами, щоб повернути 350 тис доларів США. Суд залишив цю заяву без розгляду. Після проведення експертизи документів та отримання висновку встановлено, що на час створення договору позики, рукописний текст від імені експрокурора у ньому виконаний вже після його затримання за одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.

Досудове розслідування – ДБР, оперативний супровід – СБУ.