Онлайн-суди в Україні фокусуватимуться на позовах малих та середніх підприємств вартістю до 10 тисяч євро: старша радниця ЄБРР Вероніка Брадеуцану

Вища рада правосуддя співпрацюватиме із Європейським банком реконструкції та розвитку у впровадженні Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС). Представники обох сторін обговорили тему цифрової трансформації у судах та напрями взаємодії.

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

ЄБРР розпочав в Україні пілотний проєкт з надання допомоги у створенні онлайн-судів для розгляду позовів невеликої вартості. Як розповіла старша радниця ЄБРР Вероніка Брадеуцану, у рамках проєкту з трансформації судів планують звернути увагу на весь процес здійснення судочинства в Україні, а не тільки на його діджиталізацію. У впровадженні змін допомагатимуть українські й іноземні експерти та консультанти. Планується, що онлайн-суди фокусуватимуться на позовах малих та середніх підприємств вартістю до 10 тисяч євро. На думку В.Брадеуцану, застосування онлайн-судочинства для справ цієї категорії може стати «пілотним» досвідом для України. Потім його можна буде екстраполювати і на інші категорії справ.

Онлайн-суди передбачають, що процедура вирішення спорів проводиться дистанційно, починаючи від подання позову і закінчуючи винесенням рішення. Ці суди доступні безпосередньо учасникам судового процесу та їхнім представникам, а також доповнені послугами та інструментами для полегшення доступу до правосуддя та участі в судовому процесі.