Опікунська рада Національної асоціації адвокатів України надала допомогу адвокатам вже на понад 2 млн гривень

Опікунською радою в режимі відеоконференцзв’язку, під час якого було розглянуто 54 заяви адвокатів про надання матеріальної допомоги.

В засіданні взяли участь голова Опікунської ради, член РАУ Ганна Лазарчук, секретар РАУ Ігор Колесников, член РАУ Барбара Калюжна, голова молодіжного комітету NextGen Сергій Барбашин, керівник Секретаріату НААУ Вадим Красник.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Задоволено вже понад 20 заяв про повну втрату житла, в основному від адвокатів, які перебувають у Маріуполі або змогли вийти з міста, яке перебуває в стані гуманітарної катастрофи.

Більше 10 заяв розглянуті від адвокатів, які мають серйозне пошкодження житла, – здебільшого від адвокатів з Харкова і тих, хто приживає в Ірпіні під Києвом.

Опікунська рада також вирішила перерахувати кошти двом адвокатам, які отримали поранення, один з них перебуває у вкрай важкому стані після двох операцій та очікує на наступну. Важке поранення він отримав під час боїв за Миколаїв, захищаючи місто у лавах Збройних сил України.

Допомогу Благодійного фонду НААУ також отримали 4 адвокати, які мають статус батьків-одинаків; 7 адвокатів старшого віку, які наразі перебувають на територіях, де ведуться бойові дії; та 2 адвокатів-інвалідів.  

За прийнятими сьогодні рішеннями буде перераховано понад 1 млн гривень допомоги адвокатам. Суми наданої допомоги складають від 2 прожиткових мінімумів і до 50 тис гривень для адвокатів, які втратили житло.

В ході двох попередніх засідань Опікунська рада прийняла рішення про надання адвокатам допомоги на загальну суму понад 1 млн. гривень. Ці кошти є благодійними пожертвами від міжнародних партнерів НААУ, здебільшого  – адвокатур європейських країн і окремих міст.

Нагадаємо, Опікунська рада приймає рішення про надання допомоги за визначеними критеріями, розподіляючи допомогу у порядку першої, другої і третьої черги.

В першу чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що загинули внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що отримали тяжкі тілесні ушкодження внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що повністю втратили житло внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022, яке слугувало місцем постійного проживання, у випадку неможливості подальшого проживання в ньому через значний ступінь руйнування та відсутність іншого придатного до проживання житла.
  • Самотнім адвокатам старше 70 років, які не мають змоги евакуюватись або евакуйовані, але не мають засобів до існування

В другу чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, чиє  житло частково зруйновано внаслідок воєнних дій на території України, починаючи з 24.02.2022, та потребує відновлення з можливістю подальшого проживання.
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що отримали тілесні ушкодження середньої тяжкості внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам, які є батьками-одинаками та не мають засобів до існування внаслідок початку воєнних дій на території України з 24.02.2022 та за відсутності доходу.

В третю чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та дітям адвокатів, які потребують постійного прийому життєво необхідних лікарських препаратів та не мають засобів для придбання таких препаратів.

Для отримання благодійної допомоги адвокати, які постраждали внаслідок воєнних дій на території України, можуть звернутися із заявою у довільній формі на електронну адресу opekun@unba.org.ua. До заяви рекомендовано долучати документи, інформацію на підтвердження фактів, викладених в заяві.