Опікунська Рада Національної асоціації адвокатів України надала матеріальну допомогу 33 адвокатам та їхнім родинам

Опікунська Рада НААУ провела чергове засідання 18 березня 2022 року у режимі відеоконференцзв’язку.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Розглянувши понад 50 заявок, адвокати-члени Опікунської Ради надали матеріальну допомогу 33 адвокатам та їхнім родинам. Зокрема, більшість коштів була виділена на потреби через втрату житла або на лікування через бойові поранення.

Голова Опікунської Ради Ганна Лазарчук запевнила, що всіх заявників було перевірено на наявність у ЄРАУ, адже є вже випадки, коли матеріальну допомогу просять люди, що видають себе за адвокатів.

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова ще раз закликала керівників регіональних рад продумати механізм щодо надання матеріальної допомоги у розмірі двох прожиткових мінімумів адвокатам похилого віку, які перебувають наразі в зоні бойових дій.

Нагадаємо, Опікунська рада приймає рішення про надання допомоги за визначеними критеріями, розподіляючи допомогу у порядку першої, другої і третьої черги.

В першу чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що загинули внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що отримали тяжкі тілесні ушкодження внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що повністю втратили житло внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022, яке слугувало місцем постійного проживання, у випадку неможливості подальшого проживання в ньому через значний ступінь руйнування та відсутність іншого придатного до проживання житла.
  • Самотнім адвокатам старше 70 років, які не мають змоги евакуюватись або евакуйовані, але не мають засобів до існування

В другу чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, чиє  житло частково зруйновано внаслідок воєнних дій на території України, починаючи з 24.02.2022, та потребує відновлення з можливістю подальшого проживання.
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що отримали тілесні ушкодження середньої тяжкості внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам, які є батьками-одинаками та не мають засобів до існування внаслідок початку воєнних дій на території України з 24.02.2022 та за відсутності доходу.

В третю чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та дітям адвокатів, які потребують постійного прийому життєво необхідних лікарських препаратів та не мають засобів для придбання таких препаратів.

Для отримання благодійної допомоги адвокати, які постраждали внаслідок воєнних дій на території України, можуть звернутися із заявою у довільній формі на електронну адресу opekun@unba.org.ua. До заяви рекомендовано долучати документи, інформацію на підтвердження фактів, викладених в заяві.