Ознаки неприйнятності скарг щодо поведінки адвоката: Віктор Вовнюк

У Вищій школі адвокатури провели вебінар, присвячений питанням професійної етики. Лектором виступив Віктор Вовнюк, адвокат, керівник секретаріату Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, повідомляє Закон і Бізнес.

Спікер зазначив, що до заяв чи скарг щодо поведінки адвоката слід відносити:

  • заяви (скарги) громадян;
  • рішення, ухвали, постанови, звернення суддів;
  • заяви (скарги), постанови, подання слідчих органів;
  • заяви (скарги), подання голів кваліфікаційно-дисциплінарних комісій або її членів, голів рад адвокатів регіону або її членів;
  • заяви (скарги) адвокатів, адвокатських об’єднань, адвокатських бюро, об’єднань адвокатів, підприємтсв, установ, організацій та інших осіб, поданих на дії адвокатів.

Необхідною умовою прийнятності ухвали, як і будь-якої іншої заяви (скарги), є наявність у ній відомостей, визначених ст.14 Положення про порядок прийняття та розгляду скарг щодо неналежної поведінки адвоката, яка може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність.

Як приклад такої неприйнятності можна розглянути рішення ВКДКА №№VII-020/2020 та ІХ-002/2020, в яких констатовано прийняття КДКА ухвали без дотримання вимог ст.14 зазначеного положення. Окрім того, ухвала суду, так само як і будь-яка інша скарга, повинна бути піддана перевірці на предмет викладених у ній відомостей (рішення ВКДКА №ХІІ-001/2020).

Також В.Вовнюк нагадав, що адвокат зобов’язаний дотримуватись порядку в судовому засіданні і виконувати розпорядження головуючого. Він навів кілька прикладів із дисциплінарної практики. Доволі цікавим є те, що найчастіше судді скаржаться на адвокатів саме через неявку в судові засідання.