Під час війни голова Господарського суду Волині Микола Шум став власником Toyota Highlander та Honda eNS1 2023 року

Виконувач обов’язків голови Господарського суду Волинської області Микола Шум у квітні 2024-го став власником електромобіля майже за мільйон гривень. Крім новенької автівки суддя має земельні ділянки та чималі заощадження. 

Повідомлення про зміни в майновому стані Микола Шум оприлюднив 12 квітня 2024 року, повідомляє Сила правди.

У повідомленні про зміни в майновому стані Микола Шум вказує, що 11 квітня 2024-го став власником автівки Honda eNS1 2023 року випуску. Вартість автіки – 999,6 тисячі гривень. Суддя також зазначив видатки, здійснені на початку квітня у розмірі майже 500 тисяч гривень – за договором купівлі-продажу (міни) рухомого майна. 

У декларації за 2023 рік Микола Шум зазначав, що має також у власності кросовер Toyota Highlander 2020-го року випуску. Вартість цієї автівки – 1,5 мільйона гривень. Її власником суддя став у травні минулого року, а до того декларував її за договором лізингу з «Приватбанком». У квітні 2023-го він сплатив за договором трохи більше 308 тисяч гривень і вочевидь викупив автівку. У його дружини Ірини Шум минулого року була у безкоштовному користуванні Mitsubishi ASX 2010 року випуску з оціночною вартістю 200 тисяч гривень. Власниця авто – Олександра Борисенко. 

Серед нерухомості у власності подружжя – три земельні ділянки у Луцьку загальною площею 32 сотки. Разом з дружиною Микола Шум володіє у Луцьку з 2021 року й житловим будинком на 298 квадратів. Натомість до цього він позначав у декларації незавершений будинок з площею 345,8 квадратних метрів.  

Окрім цієї нерухомості Микола Шум має у спільній власності з Валентиною Божик будинок у Ковелі загальною площею 77,8 квадратів. Жінка вочевидь – його родичка, оскільки у суддіза декларацією родинних зв’язків є племінник Тарас Божик. Оціночна вартість будинку у Ковелі – понад два мільйони гривень. У дружини судді також є у власності офіс у Луцьку площею 115,9 квадратів. 

За 2023 рік суддя отримав 1,71 мільйона гривень заробітної плати, а це в середньому по 143 тисячі гривень щомісяця. Також він одержав 27,7 тисячі гривень за сумісництвом від Волинського національного університету імені Лесі Українки. Дружина отримала майже 294 тисячі гривень від зайняття незалежною професійною діяльністю. Ірина Шум працює нотаріусом

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.