Похідний позов – це один із найбільш ефективних способів захисту інтересів кредиторів: суддя Олександр Банасько

За ініціативи Комітету з дослідження судової практики Асоціації розвитку суддівського самоврядування України за участю суддів Верховного Суду, провідних науковців та адвокатів відбувся круглий стіл «Ефективний судовий захист корпоративних прав та інтересів учасників юридичних осіб залежно від їх виду. Актуальна судова практика та законодавчі зміни».

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Суддя КГС ВС Олександр Банасько виступив із темою «Правовий статус, права та обов’язки засновників (учасників, акціонерів) юридичних осіб у процедурі банкрутства. Субсидіарна відповідальність».

Розповідаючи про субсидіарну відповідальність у справах про банкрутство, суддя КГС ВС зазначив, що цей правовий інститут є подібним до того інституту, який існує в корпоративних правовідносинах. Це так званий похідний позов, який останнім часом отримав новий імпульс для розвитку. З’явилося багато позитивних кейсів. У контексті судової практики ще декілька років тому ця норма була практично мертвою, оскільки було дуже мало справ, а тим паче позитивних саме для заявників. Водночас нині кардинально змінився вектор правозастосування і судова практика демонструє, що зараз похідний позов – це один із найбільш ефективних способів захисту інтересів кредиторів.

Також Олександр Банасько зосередив увагу на актуальних постановах судової палати для розгляду справ про банкрутство КГС ВС, зокрема щодо правового статусу уповноваженої особи засновників (учасників, акціонерів) у справах про банкрутство; початку перебігу позовної давності за вимогами про покладення на третіх осіб субсидіарної відповідальності; покладання субсидіарної відповідальності за зобов’язаннями боржника на засновника та керівника іншої юридичної особи.