Для тих українських правників, хто через війну виїхав у ЄС і продовжує практикувати, особливе значення має отримання статусу іноземного адвоката у країні перебування. Адже, як мінімум, ідеться про забезпечення збереження адвокатської таємниці.
Про перспективи отримання відповідного статусу українськими адвокатами у Чехії говорила представниця НААУ у цій країні Олена Максименко під час зустрічі з керівництвом Чеської адвокатської палати (Česká advokátní komora, ČAK): президентом Робертом Немецем та віце-президентами Монікою Новотною та Мартіном Майснером.
Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.
Зокрема, в іноземних колег неабиякий інтерес викликала можливість українських адвокатів продовжувати свою роботу онлайн з будь-якої точки світу.
Тож представник НААУ розповіла про можливості підписання та подання електронних документів, показала додатки, що вже стали невід’ємною частиною адвокатської професії в Україні (Електронний суд, Дія), продемонструвала нюанси роботи на прикладах надання суду довіреності на представництво інтересів, договору про надання адвокатських послуг, а також пообіцяла підготувати для чеських адвокатів статтю про досвід України у питанні цифровізації судочинства, який оприлюднять у бюлетені ČAK.
Водночас, представництво інтересів клієнтів нерозривно пов’язане із дотриманням гарантій діяльності, зокрема – збереженням адвокатської таємниці. А для цього необхідно мати відповідний статус у країні перебування.
Аби допомогти українцям у цьому питанні, О.Максименко запропонувала розробити базовий семінар для адвокатів, що детально роз’яснював би вимоги до них як до іноземних адвокатів, а також особливості підготовки до складання кваліфікаційного іспиту. Окремо обворорили можливість проведення такого іспиту українською мовою. Така пропозиція, наголосили в ČAK, може бути реалізована через погодження у Міністерстві юстиції Чеської Республіки.
Нагадаємо, чеська адвокатура надала найбільшу суму допомоги (€80 тис.) і зробила це найпершою з усіх міжнародних донорів і партнерів НААУ.
Довідково: корисна інформація для осіб, що потребують тимчасового захисту на території Чехії, розміщена на сайті Чеської адвокатської палати за посиланням.