Проведення опитування на виборчих дільницях є прямим порушенням законодавства, – адвокат Зернова

Керівник AZ Legal Group Анастасія Зернова наголошує, що виборче законодавство не передбачає можливості проведення опитувань на виборчих дільницях.

Про це вона сказала в коментарі Advokat Post.

«По-перше, нам треба звернутися до Конституції України та Виборчого кодексу України. Якщо Президент заявляє, що опитування буде проводитися на виборчих дільницях, то це є прямим порушенням виборчого законодавства, тому що такої процедури ним не передбачено», – підкреслила адвокат.

Анастасія Зернова звернула увагу на те, що сам інструмент опитувань в Україні застосовується, але за законом «Про громадські об’єднання» саме вони мають право здійснювати подібну діяльність і проводити анкетування.

«Якщо Президент хотів би діяти у межах чинного законодавства, то це мало би бути опитування через громадські організації, які, до речі, не мають права знаходитися на виборчих дільницях. Саме через це, подібне опитування не може бути репрезентативним», – наголосила вона.

Якщо ж громадські організації будуть допущені на виборчу дільницю, то це бути прямим порушенням виборчого законодавства і вони будуть нести за це відповідальність.

А в тому випадку, якщо громадян України зобов’яжуть брати участь у опитуванні шляхом видачі виборчих бюлетенів, це суперечитиме закону «Про захист персональних даних», згідно з яким не має бути прямої ідентифікації осіб, опитування має бути анонімним.