ПриватБанк невдовзі виставлять на продаж

За планами НБУ, продаж «ПриватБанку» та його приватизація зацікавить найпрестижніших міжнародних інвесторів, у тому числі зі США і ЄС.

Про це в інтерв’ю GlobalCapital заявив голова НБУ Кирило Шевченко.

«Наш банківський сектор має значний потенціал для міжнародних інвесторів. Ми сподіваємося, що найближчим часом міжнародні банківські групи придбають частки в українських держбанках. Згідно з нашими планами, скоро на продаж буде виставлено найбільший банківський актив України – “ПриватБанк”. Ми вважаємо, що приватизація “ПриватБанку”, якому належить 20% українського банківського ринку, зацікавить найпрестижніших міжнародних інвесторів, у тому числі зі США і ЄС», – розповів Шевченко.

За його словами, Нацбанк продовжує підтримувати стратегію «ПриватБанку» в судах з його екс-власниками Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим. Він додав, що зараз у справі «Приватбанку» проходить близько 100 судових процесів.

Відповідаючи на питання, якою є ймовірність, що ці процеси завершаться до кінця цього року, Шевченко відповів: «По суті, це наша ціль. Сподіваємося, що судові справи будуть завершені, і ми зможемо зосередитися виключно на стягненні активів».

Також він сподівається, що за 5 років частка держави в банківській системі знизиться з 55% до 25%, що допоможе їй стати більш незалежною.