Призначити обвинуваченому безкоштовного захисника: ухвала Коростишівського районного суду Житомирської області. Безкоштовний захисник???

Коростишівський районний суд Житомирської області в складі головуючого судді Рибнікової М.М. при секретарі Бондаренко Н.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Коростишеві обвинувальний акту кримінальному провадженні №12022060420000124від 10.05.2022 стосовно ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ст.126-1КК України,

з участю сторін кримінального провадження прокурора Дейнеки О.С., потерпілої ОСОБА_2 , обвинуваченого ОСОБА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Коростишівського районного суду Житомирської області перебуває вказане кримінальне провадження .

У судовому засіданні обвинувачений заявив клопотання про призначення безкоштовного захисника, оскільки через фінансову неспроможність, відсутність коштів оплатити послуги адвоката самостійно не може, просить надати правову допомогу.

Учасники судового розгляду не заперечували проти заявленого клопотання.

Згідно положень п.2 ч.12 ст.49 КПК України, суд зобов`язаний забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні, якщо, обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об`єктивних причин не може його залучити самостійно. Положеннями ч.2 ст.49 КПК України встановлено, що у випадках, передбачених ч.1 ст.49 КПК України, суд постановляє ухвалу, якою доручає відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття у зазначені у постанові (ухвалі) час і місце для участі у кримінальному провадженні.

Заслухавши учасників судового провадження, з огляду на положення ст.49 КПК України, суд вважає за необхідне залучити захисника для участі у справі.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.49 КПК України, ст.ст. 13,14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Призначити обвинуваченому  ОСОБА_1   безкоштовного захисника для участі у справі.

Доручити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області призначити адвоката для здійснення захисту обвинуваченого  ОСОБА_1        за призначенням та забезпечити його прибуття у судове засідання, розгляд якого відбудеться о 13год.00 хв.10.10.2022 у залі судових засідань Коростишівського районного суду Житомирської області.

Ухвалу про призначення адвоката негайно направити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області. Ухвала є обов`язковою для негайного виконання. Невиконання, неналежне виконання або несвоєчасне виконання ухали про доручення призначити адвоката тягнуть відповідальність, встановлену законом.

Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.

Суддя М. М. Рибнікова