Заповнюючи ордер на надання правничої допомоги, адвокат, якщо вважає за необхідне, може додатково вказати РНОКПП або код ЄДРПОУ клієнта як ідентифікуючу ознаку. Водночас, закріплювати це як обовʼязковий реквізит форми ордеру буде надмірним формалізмом.
Відповідь такого змісту надала Рада адвокатів України на пропозицію громадянина уточнити форму ордеру на надання правничої допомоги в частині ознак замовника юридичної послуги.
Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.
Нагадаємо, відповідно до Положення про ордер на надання правничої допомоги, цей документ встановленої форми, є належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта. Одним із його реквізитів є прізвище, ім’я, по батькові або найменування особи, якій надається правнича допомога.
Недолік цього реквізиту, на думку заявника, полягає в тому, що ПІБ або найменування не дозволяє встановити достовірність інформації щодо замовника послуги. Відповідно, виникають сумніви у достовірності і правомірності підстав складання і видачі ордеру взагалі. Тому ідентифікуючою ознакою мали б бути РНОКПП або код ЄДРПОУ, що б вирізняли субʼєктів права з однаковими іменами (найменуваннями).
Посилання в ордері на реквізити договору про надання правничої допомоги громадянин уважає недостатнім. Адже сам договір, що є підставою складання ордеру, не доступний публічній перевірці і залежить виключно від добросовісності адвоката і не є абсолютною гарантією достовірності, дійсності і правомірності.
Проаналізувавши аргументи, викладені у заяві, а також норми Положення про ордер на надання правничої допомоги, члени Ради адвокатів України дійшли висновку про недоцільність такої формалізації, відзначивши при цьому, що РНОКПП або код ЄДРПОУ за потреби і так можуть бути зазначені в ордері самостійно адвокатом, якщо той бачить необхідність уточнити дані про особу клієнта.
Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.