Рада адвокатів України збирає позачергове засідання у зв’язку зі створенням ГО “Національна асоціація військових адвокатів”

Рада адвокатів України проведе позачергове засідання, на якому обговорить законність  використання  назви  НААУ новоствореною  Громадською організацією  «Національна асоціація військових адвокатів». Презентація громадської організації відбулася 17 серпня.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Як стало відомо, нова Громадська організація використала повну назву створеної на підставі закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» професійної організації адвокатів – Національної асоціації адвокатів України, що суперечить вимогам законодавства. Також відсутнє у законодавстві про адвокатуру і поняття  «військовий адвокат», що  використане у назві ГО. Більш того, закон про адвокатуру встановлює вимоги несумісності адвокатської діяльності та військової служби. Таким чином, назва нової громадської організації повністю нівелює визначені профільним законодавством про адвокатуру вимоги, критерії та самі самоврядні інститути. 

Нагадаємо, що Міністерство юстиції зобов’язано рішеннями Окружного адміністративного суду м. Києва від 15.04.2016 та Київського апеляційного адміністративного суду, Вищого адміністративного суду встановити заборону використання повних, скорочених та викладених англійською мовою власних назв органів адвокатського самоврядування визначених Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», та похідних від них назв у назві іншої юридичної особи, її відокремлених підрозділів або громадських об’єднань без статусу юридичної особи.