Реформування судоустрою етапами – все одно, що прикрутити на автомобіль половину коліс: Адвокат Готін

Керівник робочої групи НААУ з напрацювання пропозицій щодо подолання неефективності в діяльності Верховного суду Олександр Готін вважає, що всі реформи в судовій системі необхідно впроваджувати паралельно і одночасно.

Про це він сказав в коментарі Advokat Post.

«Реформувати систему судоустрою по етапам, це все одно, що прикрутити на автомобіль половину коліс й розраховувати, що цей автомобіль буде безпечно і ефективно їздити. Не буде. Всі реформи потрібно впроваджувати паралельно і одночасно», – наголосив адвокат.

Так Олександр Готін прокоментував плани щодо етапів судової реформи, які днями озвучили міністр юстиції Дениса Малюська, заступника керівника Офісу президента України Андрій Смирнов і голови комітету Верховної ради з питань правової політики Андрій Костін.

«Суспільство не може влаштовувати, щоб знов роками чекати допоки пройдуть один етап реформи, другий, третій… А в цей же час поширення корупції в судовій системі, зокрема через розбалансування судової практики, буде продовжуватися», – зазначив він.

Адвокат підкреслив, що проблема єдності судової практики, яку планують відкласти на останній етап судової реформи, насправді одна із найважливіших проблем правової системи України, оскільки вона, серед іншого, закладає підвалини корупції.

На думку Олександра Готіна, щоб вирішити цю проблему, не потрібно чекати якихось змін до законодавства.

«Чинний закон «Про судоустрій і статус суддів» з 2017 року містить достатньо правових інструментів, щоб Верховний Суд зайнявся своїми безпосередніми обов’язками забезпечення єдності судової практики. Утім, коли весь час бідкаються, що законів не вистачає, це означає тільки одне – не має бажання працювати», – вважає він.

Адвокат наголосив, що Верховному Суду не треба шукати відмовки, а треба просто добросовісно займатися своїми прямим обов’язками, які прямо прописані для нього законі.