Ректору школи суддів Оніщуку відомі факти телефонного права та «матеріальних стимулів»

Про це повідомив Микола Оніщук, ректор Національної школи суддів України в інтерв’ю УНІАН відповідаючи на питання про вплив на суддів.

“Вплив є – від зацікавленості представників публічної влади до самоцензури суддів. І, як на мене, останнє – одна з основних вад українського судочинства. Одна справа – телефонне право, воно є, менше, ніж раніше, але є. Інша – коли суддя бачить, що слухає справу проти влади, органу, чи посадової особи, він починає замислюватися про можливі наслідки від цього процесу і свого рішення для себе особисто. На жаль, такі випадки непоодинокі. Сам суддя так мислить. І як тільки суддя починає мислити категоріями «як би чого не вийшло», «як це потім проти мене обернеться», «як це вплине на кар’єру»– це вже не суддя.

Адже кожен має право на неупереджений розгляд справи, а в такому випадку про неупередженість вже не йдеться. Ця суддівська самоцензура – величезна проблема. Але цьому є причини, і основна з них – поведінка політиків-можновладців. Не останню роль відіграють і «матеріальні стимули», повідомив Оніщук.