Розпочато досудове розслідування за фактом обмеження переміщення дітей з тимчасово окупованих територій

Прокурорами Департаменту щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора.

Встановлено, що з боку окупаційної адміністрації РФ в Донецькій області обмежується переміщення неповнолітніх на підконтрольну українському уряду територію. Фактично єдиною можливістю в’їзду і виїзду на підконтрольну територію дітей, які досягли 14-річного віку, але не встигли отримати паспорт громадянина України, є оформлення документів зразка РФ або так званих паспортів псевдореспубліки.

Таким чином, незаконні збройні формування країни-окупанта обмежують права дітей на освіту, оскільки наразі для випускників 9 та 11 класів з тимчасово окупованих територій розпочата вступна кампанія до вищих навчальних закладів України. Окрім того, такі дії порушують ст. 50 IV Женевської конвенції 1949 року про захисту цивільного населення під час війни.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні проводитимуть слідчі Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях.