Саме по собі посилення чи кримінальної відповідальності, чи адміністративної, як правило, не дає очікуваних результатів: Голова ВРП Усик

Голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик припустив, що посилення відповідальності, як запропонували на РНБО, зіграє позитивну роль, але головне – невідворотність покарання за проступки.

Про це він заявив в інтерв’ю Укрінформ.

“Що стосується посилення кримінальної відповідальності, це, мабуть, передбачуваний захід. Мабуть, у цій ситуації з точки зору законодавчої та виконавчої влади воно обґрунтоване, але я завжди говорю про те, що саме по собі посилення чи кримінальної відповідальності, чи адміністративної, як правило, не дає очікуваних результатів.

Більш вагомим, на мою думку, є те, що кожному допущеному дисциплінарному порушенню чи проступку має бути надана оцінка й передбачена за нього відповідальність.

Можливо, посилення відповідальності, як запропонували на РНБО, зіграє позитивну роль, але головне – невідворотність покарання за проступки.

Звичайно, коли ми говоримо про кримінальні правопорушення, як у випадку з колишнім головою Верховного Суду Всеволодом Князєвим, таке взагалі недопустимо. У цій ситуації я схвалюю запропоновані кроки РНБО щодо посилення відповідальності”, – наголосив Григорій Усик.