Штрафувати за псування бюлетенів «опитування Зеленського» – незаконно, – адвокат Боряк

Адвокат Ганна Боряк вважає, що правоохоронні органи не мають права притягувати людей до адміністративної відповідальності і застосовувати до них штрафи, якщо люди псуватимуть аркуші з запитаннями під час ініційованого Президентом Володимиром Зеленським опитування, яке проходитиме під час місцевих виборів 25 жовтня.

Про це вона сказала в коментарі Advokat Post.

«За таке взагалі незаконно штрафувати, це чисто популізм. Оскільки право штрафувати є заходом примусового характеру і таке право можливо застосувати виключно у межах кодексу про адміністративні правопорушення», – зазначила Ганна Боряк.

Таким чином вона прокоментувала заяву заступника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка про те, що псування аркушів з запитаннями Зеленського на місцевих виборах 25 жовтня правоохоронці можуть прирівняти до дрібного хуліганства, за яке передбачена адміністративна відповідальність.

«Такої норми немає (про штрафи за псування бюлетенів – ред.), а заходи процесуального примусу можна застосовувати виключно на підставі закону. У даному випадку Геращенко може штрафувати тільки самого себе», – резюмувала адвокат.