Скаргу на Монтян буде розглядати Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Житомирської області

Питання притягнення адвоката Тетяни Монтян до дисциплінарної відповідальності за скаргою на неправомірну поведінку розгляне кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Житомирської області.

Про це повідомляє ЗіБ з посиланням на Вищу кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури.

Згідно із частиною третьою статті 33 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», дисциплінарне провадження стосовно адвоката здійснюється кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури за адресою робочого місця адвоката, зазначеною в Єдиному реєстрі адвокатів України.

За даними ЄРАУ робоче місце адвоката Т.Монтян знаходиться у Києві. Водночас, КДКА м. Києва наразі не сформована, і кворум, необхідний для прийняття рішень і реалізації дисциплінарних повноважень, відсутній.

Зважаючи на це, скарги на поведінку столичних адвокатів яка може бути підставою для дисциплінарної відповідальності, передаються до ВКДКА для подальшого їх скерування на розгляд до КДКА іншого регіону (рішення РАУ від 15.12.2021 №130).

Скарга на неправомірну діяльність адвоката Т.Монтян надійшла на адресу ВКДКА 1 лютого і з урахуванням вказаних положень була передана для розгляду по суті до КДКА Житомирської області, – зауважили в секретаріаті ВКДКА. Саме цей орган адвокатського самоврядування тепер зобов’язаний розглянути матеріали відповідно до процедурних положень Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність.

Нагадаємо, 10 лютого Тетяні Монтян, яка виїхала до росії у 2021 році і публічно виправдовує російську збройну агресію проти України, повідомлено про підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу України.