Скарги від правоохоронців часто є засобом усунення процесуального опонента: заступник голови ВКДКА Андрій Місяць

3 серпня 2021 року відбувся круглий стіл, присвячений питанням порядку застосування КДКА регіонів кваліфікаційних та дисциплінарних практик.

Про це повідомляє Закон і Бізнес.

Щодо розгляду скарг правоохоронних органів, заступник голови ВКДКА Андрій Місяць порадив враховувати три аспекти: по-перше, скарги від правоохоронців часто є засобом усунення процесуального опонента; по-друге, суб’єкт звернення в рамках дисциплінарних процедур є звичайним скаржником, що зумовлює загальний підхід до розгляду його вимог; по-третє, адвокати дійсно іноді неетично поводять себе у відносинах з процесуальними опонентами. І в такому випадку КДКА мають розглядати відповідні скарги відповідно до порядку, встановленого законом, без впливу корпоративної солідарності.

Крім цього, учасники круглого столу обговорили окремі проблеми, що виникають під час розгляду скарг на адвокатів, а також в рамках кваліфікаційних процедур, що потребують свого вирішення на рівні РАУ. У ВКДКА пообіцяли опрацювати ці питання та знайти шляхи їх розв’язання в межах чинного законодавства.