Скасування ГК спричинить фатальні наслідки для економіки країни: Голова Південно-західного апеляційного господарського суду Богацька

Голова Південно-західного апеляційного господарського суду, голова Асоціації суддів господарських судів України Наталія Богацька зауважила, що головна мета сьогоднішнього обговорення – визначити ризики правової невизначеності та стабільності економічної ситуації в країні у разі скасування ГК України та знайти шляхи оптимізації законодавства у сфері економічних відносин.

Про це повідомляє Судова влада.

«Реалії сьогодення вимагають від нас зібраності та виваженості при прийняті рішень. Не на часі руйнувати систему і вводити нові правові правила для бізнесу, який і так ледь тримається. На часі подумати про те, як стабілізувати судову практику, як покращити доступ до правосуддя і як взагалі здійснювати правосуддя в умовах вимкнення світла та досить тривалих тривог», – наголосила вона.

За словами очільниці Південно-західного апеляційного господарського суду, для господарських правовідносин вкрай важливо доопрацювати ГК України.

«Жодна інша з галузей законодавства не містить такої кількості нормативно-правових актів, а скасування ГК України, який є фундаментом для спеціальних законодавчих актів у сфері господарських правовідносин, призведе до колапсу в правозастосуванні у цій галузі права», – резюмувала Наталія Богацька.

Вона також додала, що окремі положення ГК України є застарілими й потребують доопрацювання та вдосконалення. Водночас скасування ГК України спричинить фатальні наслідки для економіки країни.

Круглий стіл організований Верховним Судом та Громадською організацією «Асоціація суддів господарських судів України».