Справу щодо шахрайства із реєстрацією нерухомості в Києві на понад 200 млн грн передано до суду

Печерська окружна прокуратура міста Києва скерувала до суду обвинувальний акт відносно чотирьох учасників злочинної організації, в тому числі організаторів, які з використанням підроблених документів та електронних ключів доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно заволоділи майном державної, комунальної та приватної власності на суму понад 200 млн грн (ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 190, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209, ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч.2 ст. 364, ч. 2 ст. 366, ч. 1 ст. 375, ч. 2 ст. 375 КК України).

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, злочинне угруповання діяло на території міста Києва з 2017 року по 2019 рік. Організатори групи – колишній керівник райвідділу Державної виконавчої служби України у Донецькій області та приватний підприємець з м. Донецьк створили філію комунального підприємства та отримали акредитацію Міністерства юстиції України як суб’єкт державної реєстрації. У подальшому держреєстратори філії комунального підприємства за грошову винагороду передали підозрюваним ключі доступу до Державного реєстру речових прав для оформлення нерухомого майна на фіктивних власників.

Також за сприяння суддів судових органів Донецької та Херсонської областей учасники групи отримували позитивні рішення у цивільних справах, на підставі яких здійснювали подальші реєстраційні дії з майном.

Таким чином, учасники організації заволоділи низкою об’єктів нерухомого майна – земельними ділянками, житловими і нежитловими приміщеннями та паркомісцями у столиці. При цьому державі завдано збитків на 41 млн грн, територіальній громаді міста Києва – на 111 млн грн, а фізичним та юридичним особам – на 50 млн грн.

Окрім того, наразі за позовами прокуратури незаконно відчужені об’єкти на суму понад 111 млн грн вже повернуто територіальній громаді міста Києва. На решту майна накладено арешт та вживаються заходи щодо його повернення власникам.

Злочинну діяльність викрито прокурорами Подільської та Печерської окружних прокуратур міста Києва спільно зі слідчим відділом Печерського управління поліції Головного управління Нацполіції в м. Києві, Головним управлінням по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ, Головним управлінням СБУ у Херсонській області, Київським міським управлінням Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції України.