Студенти-правники хотіли б працювати у судах з зарплатою не менше 15 тис.грн.: реальність – 7 тис.грн

Протягом тижня студентам було запропоновано заповнити короткі анонімні анкети та висловити свою думку.

Про це повідомляє прес-служба Окружного адміністративного суду міста Києва.

Результати опитування показали наступне:

– 65% опитаних хотіли б почати свою кар’єру у суді;
– 61% респондентів вважають, що у працівника суду, який тільки починає свою кар’єру, розмір заробітної плати повинен складати 10-15 тис. грн, 23% вважають, що її розмір повинен бути 15-20 тис., 13% – понад 20 тис. і 3% вказали, що заробітна плата може бути 5-10 тис.

Зазначимо, що на сьогодні, через недофінансування судової влади та Окружного адміністративного суду міста Києва в тому числі рівень заробітної плати, наприклад, працівника канцелярії (досвід 5 років) – складає близько 7 тис. грн., а заступника начальника відділу (досвід 13 років) одного із відділів, до компетенції якого входить систематизація законодавства та узагальнення судової практики – 12 тис. грн. Така ситуація, безумовно, призводить до відтоку кваліфікованих досвідчених спеціалістів через критично низький рівень заробітної плати у співвідношенні до відповідальності та покладених обов’язків. Так, за останній час з суду звільнились 18 працівників (раніше ми повідомляли про 16).

Окружний адміністративний суд міста Києва неодноразово звертався до відповідних органів для вирішення вказаного питання, однак, належного реагування на сьогодні не отримано. Ми вчергове наголошуємо, що судова влада повинна бути забезпечена належним рівнем фінансування, бо в протилежному випадку це призведе до колапсу і як наслідок – позбавить громадян на доступ до правосуддя.