Ступінь вищої освіти для осіб, які мають право здійснювати адвокатську діяльність, хочуть уточнити

Аби привести дефініцію «вища освіта» у відповідність до чинного Закону «Про вищу освіту».

Текст відповідного проекту Закону №10312 від 04.12.2023 «Про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо уточнення ступеня вищої освіти для осіб, які мають право здійснювати адвокатську діяльність з’явився на сайті Верховної Ради.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Документ передбачає одну правку в частині кваліфікаційних вимог до адвоката, встановлених статтею 6 Закону.

Так, сьогодні адвокатом може бути «особа, яка має повну вищу юридичну освіту…». Автор законодавчої ініціативи пояснює, що в Законі «Про вищу освіту» такого ступеню вищої освіти не існує. «Повна вища освіта» вживається один раз у перехідних положеннях як вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, яка прирівнюється до вищої освіти ступеня магістра.

Водночас, згідно зі ст. 5 Закону «Про вищу освіту», підготовка фахівців з вищою освітою здійснюється за відповідними освітніми програмами на таких рівнях вищої освіти:

  • початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти; перший (бакалаврський) рівень;
  • другий (магістерський) рівень;
  • третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень».

Здобуття вищої освіти на кожному рівні вищої освіти передбачає успішне виконання особою освітньої програми, що є підставою для присудження відповідного ступеня вищої освіти:

  1. молодший бакалавр;
  2. бакалавр;
  3. магістр;
  4. доктор філософії/доктор мистецтва».

Тож пропонується замість вимоги повної вищої освіти закріпити вищу освіту за освітнім ступенем магістра на основі освітнього ступеня бакалавра в галузі права.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.